تفاوت لومینیرز دندان و کامپوزیت

لومینیرز دندان نوع خاصی از ونیرهای پورسلین دندانی هستند. ونیرها پوشش‌های نازکی هستند که روی دندان کشیده می‌شوند. برای این که ونیر روی دندان بنشیند دندان‌ها باید خیلی تراشیده شوند و اغلب حالت راحتی برای بیمار ایجاد نمی‌کنند. لومینیرز دندان نوع خاصی از ونیرها و نازک‌تر از ونیرهای استاندارد هستند. به طوری که ونیرهای معمولی ۰.۵ تا ۰.۷ میلیمتر ضخامت و لومینیرز دندان تقریباً ۰.۱ تا ۰.۲ میلیمتر ضخامت دارند.


فهرست موضوعات

لومینیرز دندان چیست؟

لومینیرز دندان بسیار سبک و نازک هستند و ضخامت تقریبی آن‌ها حدود ۰.۱ تا ۰.۲ میلیمتر است و ظاهری طبیعی به دندان می‌دهند.

تفاوت بین لومنیر دندان و کامپوزیت دندان

مزایا و معایب لومینیرز در مقابل ونیر کامپوزیت

در مقایسه با کارگذاشتن ونیرها، برای استفاده از لومینیرز نیازی به تراش سطح دندان نیست و در شرایط معمولی بیش از ۲۰ سال ماندگاری دارند. در مقایسه با دیگر روش‌های زیباسازی دندان‌ها، در این روش سفید کردن دندان هیچ درد و حساسیتی وجود ندارد.

ونیرها در مواردی که دندان‌ها فاصله دارند، لب‌پر و یا بدشکل هستند، برای زیباسازی لبخند استفاده می‌شوند. با این که ضخامت ونیرها از لومینیرز بیش‌تر است اما همچنان به عنوان پوشش‌های دندانی نازک شناخته می‌شوند و می‌توانند دندان‌های رنگ‌گرفته را که اعتماد به نفس افراد را پایین می‌آورند، بپوشانند. ونیرها از پورسلین یا کامپوزیت دندان ساخته شده‌اند.

برای این که بدانید کدام یک برای شما مناسب‌تر است باید مزایا و معایب هر کدام را بدانید و با دندانپزشک خود مشورت کنید. در مطلبی دیگر نیز به بررسی مزایا و معایب لمینت دندان پرداخته ایم. 

مزایای لومینیرز دندان نسبت به ونیر کامپوزیت

در ادامه به مزایا استفاده از لومینیرز دندان نسبت به ونیر  می پردازیم.

 لومینیرز ، روکش دندان بدون تراش

مزایای لومینرز دندان

در صورتی که می‌خواهید ظاهر لبخند خود را اصلاح کنید، لومینیر و ونیر هر دو گزینه‌هایی مقبول هستند. اما باید توجه داشته باشید که برای این که بتوانید از ونیر پورسلین استفاده کنید دندان‌ها باید تراش زیادی بخورند تا بتوان ونیر را روی دندان کار گذاشت،یعنی تقریباً اکثریت مینای دندان برای استفاده از ونیر باید برداشته شود.

در مقابل، برای استفاده از لومینیر آماده‌سازی بسیار کمی نیاز است، و فقط مقدار کمی از مینای دندان باید تراشیده شود تا بتوان محصول را کار گذاشت (آن هم تنها در صورتی که اصلاً نیاز به تراش وجود داشته باشد). این موارد به این معنی است که استفاده از لومینیر، یک گزینه‌ی غیرتهاجمی است.

ضخامت لومینیرز دندان بسیار کمتر از ونیر است.

تفاوت ضخامت لومینیر با ونیر

استفاده از لومینیرز دندان قابل مقایسه با کاربرد لنز تماسی برای چشم است. بعد از آماده‌سازی بسیار کمی که روی دندان‌ها انجام می‌شود،  لومینیر را می‌توان روی دندان کار گذاشت و به این ترتیب، لبخند شما رنگ و شکل و ظاهری طبیعی به خود می‌گیرد. 

این روش‌ها در صورتی که به درستی اجرا شوند و به خوبی هم از آن‌ها مراقبت به عمل آید، هردو بسیار مطمئن و بادوام هستند و بیش از یک دهه می‌توان از آن‌ها برخوردار بود. اما در صورتی که از ونیر استفاده کنید، نمی‌توانید چیزهای سفتی مثل یخ ، ته دیگ یا سوهان بخورید، چون احتمال شکستگی و لب‌پر شدن بالاتر می‌رود.

همیشه سعی کنید با دندان های خود مهربان باشید تا آن ها نیز برای شما  دردسر ایجاد نکنند.

لومینیرز دندان کمی صورت را پر می‌کنند.

لومینیرز دندان با این که آماده‌سازی کمی نیاز دارند، اما نسب به پیش‌آمدگی دندان‌های طبیعی، کمی بیش‌تر جلو می‌آیند. این موضوع باعث فشار آوردن به لب پایینی می‌شود. در صورتی که لب‌های شما باریک باشد، این موضوع باعث می‌شود لب‌ها کمی پرتر به نظر برسند. لومینیرز دندان کمتر باعث ایجاد این حالت می‌شوند و روی دندان‌ها خیلی راحت می‌نشینند و باعث می‌شود لبخند شما خیلی طبیعی باشد، اما ونیرها گاهی اوقات احساس سنگینی در دهان شما ایجاد می‌کنند و لب‌ها را بیش از حد جلو می‌آورند.

لومینیرز دندان قابلیت برداشت دارد

برای استفاده از ونیر لازم است که مقدار زیادی از مینای دندان برداشته شود تا بتوان ونیر را روی دندان کار گذاشت. و مینای دندان هم چیزی است که وقتی از بین رفت دیگر نمی‌توان آن را برگرداند. 

لومینر دندان نیمه

اما کاربرد لومینیرز دندان متفاوت است. از آن‌جا که برای استفاده از لومینیرز دندان نیاز به تراش نیست یا اگر نیاز بود، این تراش به میزان حداقل است، اگر بعداً از منظره‌ی آن در دهانتان خوشتان نیامد یا احساس خوبی نسبت به آن نداشتید، می‌توانید در مورد آن تجدید نظر کنید. 

و این بدین معنی است با کمترین آسیب دندانی می‌توان آن را برداشت و این یکی از مزیت‌هایی است که در مورد ونیر وجود ندارد. پس اگر انتخاب شما ونیر پرسلان دندان (روکش سرامیکی) است، باید خیلی دقت کنید، چون راه گریزی از آن نیست! 

ظاهر لومینرز دندان طبیعی تر است

ظاهر لومینیرز دندان در هر نوری مشابه ظاهری است که دندان‌های طبیعی دارند. ونیرها در مقایسه با لومینیرز دندان ظاهری کمتر مات دارند، و به خصوص اگر از جنس رزین باشند، ظاهر خنده‌ی فرد حالت غیر طبیعی خواهد گرفت. با این که هر دو انتخاب نیاز به مراقبت صحیح دارند، و برای هر دو باید از مسواک و نخ دندان استفاده کرد، اما انعکاس نوری که لومینیرز دندان ایجاد می‌کنند در مقایسه با سایر محصولاتی که ممکن است برای بهبود ظاهر لبخند شما استفاده شود، باعث می‌شود لومینیرز دندان در این زمینه یک سر و گردن بالاتر از دیگر فرآورده‌ها باشند.

کار گذاشتن لومینیرز دندان در مقایسه با ونیرها درد کمتری دارد

استفاده از لومینیر یک روش بدون درد است که برای سفید کردن دندان‌ها و اصلاح لبخند فرد استفاده می‌شود.

نصب لومینیر

در اکثر موارد می‌توان از این روش بدون نیاز به بی‌حسی استفاده کرد. همچنین در این روش بر خلاف ونیرها، نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست. وقتی لومینیرز دندان کار گذاشته می‌شوند، خیلی بحث حساسیت و ناراحتی برای شما مطرح نمی‌شود و خوشبختانه از همان لحظات اول متوجه ظاهر طبیعی دندان‌ها و احساس راحتی می‌شوید.

لومینیرز دندان در مقایسه با ونیرها ماندگاری بالاتری دارند.

آزمایش‌های بالینی نشان داده است که لومینیرز دندان بیش از ۲۰ سال ماندگاری دارند و لبخندی را به شما هدیه می‌کنند که باعث بهبود ظاهر شما و افزایش اعتماد به نفستان می‌شود. در ساخت لومینیر از مواد حرفه‌ای و منحصربه‌فردی استفاده می‌شود که چنین ویژگی را برایش به ارمغان می‌آورد.

ونیرها حدود ۱۰ سال دوام دارند و اولین بار در دهه‌ی ۲۰ برای بهبود لبخند هنرپیشگان هالیوود توسط دکتر Charles Pincus استفاده شدند اما تا دهه‌ی ۸۰ هنوز فراگیر نشده بود و هرکسی نمی‌توانست برای اصلاح لبخندش به این محصول دسترسی داشته باشد. ونیر از لومینیر ارزان‌تر است اما حدوداً نصف ماندگاری آن را دارد.

کاربرد های مختلف لومینیرز دندان

لومینیرز دندان در طول زمان نسبت به ونیرها کمتر ممکن است از دندان جدا شوند.

حتی اگر خیلی خوب از ونیر و لومینیر مراقبت کنید، باز هم ممکن است در طول زمان کنده شوند. اگر این اتفاق افتاد، نیاز است که دوباره از این مواد روی دندان استفاده شود تا دوباره نتیجه‌ی مطلوب و مورد نظر به دست بیاید. لومینیرز دندان در مقایسه با ونیرها قابلیت ماندگاری بیش‌تری در جای خود دارند چون هم سبک‌تر هستند هم ساپورت بیش‌تری از طرف دندان طبیعی فرد دریافت می‌کنند.

نصب لومینیر اغلب در یک جلسه انجام می‌شود.

به این خاطر که لومینیر نازک است و نیاز به آماده‌سازی خیلی خاصی ندارد، نصب آن هم کار ساده‌تری است و اغلب در همان جلسه به اتمام می‌رسد، مشروط به این که پوسیدگی دندان یا عفونتی در دهان در آن جلسه نداشته باشید.

ونیرها کلاً داستان متفاوتی دارند. در صورتی که کامپوزیت رزین را انتخاب کنید، کار شما معمولاً در همان جلسه تمام می‌شود و لبخند زیباتری خواهید داشت، اما اگر انتخابتان پورسلین باشد، چندین جلسه نیاز است تا درمان تکمیل شود. وقتی طرح لبخند شما مشخص شد، لابراتوار دندانسازی باید دست به کار شود تا ونیرهای مناسب دندان شما را بسازد و این هم چند روزی زمان می‌برد. در صورتی که بعد از اتمام کار، مشکلی پیش بیاید شاید نیاز به جلسه‌ی سومی هم باشد.

معایب لومینیر در مقایسه با ونیر کامپوزیت

در این قسمت می خواهیم  معایب لومینرز دندان نسبت به ونیر کامپوزیت را بررسی کنیم.

بعد از اتمام کار، گاهی لومینیرز دندان حجیم به نظر می‌رسند.

با این که لومینیرز دندان در مقایسه با ونیرها به طور چشمگیری نازک‌تر هستند، اما گاهی در پایان کار، لومینیرز دندان حجیم‌تر به نظر می‌رسند. لومینیرز دندان در افرادی که دهان کوچکی دارند حجیم و ضخیم به نظر می‌رسند. دندانپزشکان برای کار گذاشتن ونیرها نسبت به لومینیر فضای بیش‌تری ایجاد می‌کنند و به همین دلیل است که بعضی از افراد بعد از این که لومینیر در دهانشان کار گذاشته شد احساس خوشحالی نمی‌کنند چون احساس می‌کنند تغییر خیلی زیادی نسبت به قبل در دهانشان ایجاد شده است.

لومینیرز دندان گران‌تر از ونیر هستند.

چندین فاکتور بهداشت و سلامت دهان و دندان بر هزینه‌ی نهایی کار تاثیر می‌گذارند، بنابراین در قیمت و هزینه‌ی نهایی لومینیر و ونیر تفاوت‌هایی وجود دارد. با این حال به طور کلی، ونیر نسبت به لومینیر ارزان‌تر است.

لومینیر برای دندان های لب پریده مناسب نیست

مقایسه روکش دندان با لومینیر

وقتی دندان شما مشکل خاصی نداشته باشد دندانپزشک می‌تواند بلافاصله بعد از آماده‌سازی دندانتان، لومینیر را نصب کند. اما در مواردی که دندان‌ها مشکلات متعددی نظیر ترک، لب‌پریدگی، لقی، یا فاصله دارند، بهتر است از پورسلین ونیر برای اصلاح مشکلات دندانی استفاده شود. با این که برای نصب ونیرها نیاز است که حدود ۰.۵ میلیمتر از مینای دندان تراشیده شود و این مقدار برای لومینیرز دندان حدود ۰.۲ میلیمتر است، اما پیوند قوی‌تر و محکم‌تر و پوشش بهتر ونیرها برای دندان‌های مشکل‌دار و ملاحظات بهداشتی باعث می‌شود استفاده از ونیر در این موارد انتخاب بهتری باشد.

بهداشت دهان و دندان در لومینیرز و ونیر

برای استفاده از ونیر و لومینیر باید دندان‌های سالمی داشته باشید، بنابراین اگر دندان پوسیده دارید، مشکل عفونت لثه یا عفونت‌های دهانی دارید که سلامت و بهداشت دهان و دندان را تحت تاثیر قرار داده است، باید پیش از این که گزینه‌ی درمانی خودتان را انتخاب کنید، اول این مشکلات را مرتفع سازید. همچنین مینای دندان شما باید تا حدودی سالم باشد تا کار موفقیت‌آمیز باشد.

ترمیم لومینرز دندان نسبت به ونیر دندان

اگر انتخاب شما برای اصلاح طرح لبخندتان لومینیر باشد، لق شدن یا ترک خوردن آن نیاز به ترمیم کامل دارد و باید از نو محصول را کاملاً جایگزین کرد. یعنی باید هزینه‌ی کاملی را مجدد پرداخت کنید. اما ونیرهای رزین کامپوزیتی کمی تفاوت دارند. با این که به اندازه‌ی لومینیرز دندان یا حتی ونیرهای پورسلین مستحکم نیستند، ترمیم آن‌ها آسان‌تر است، و هزینه‌ا‌ی که برایتان ایجاد می‌کند هم کمتر خواهد بود.

در اکثر موارد لومینیر تحت پوشش بیمه نیست

لومینیر و اکثر کاربردهای ونیر به عنوان درمان زیبایی شناخته می‌شوند و بنابراین تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند. در نتیجه در صورتی که نیاز به ترمیم دندانی داشته باشید، بیمه روکش را پوشش می‌دهد.

مراحل نصب لومینیرز دندان

جلسه‌ی اول: در جلسه‌ی اول بعد از مشاوره، دندانپزشک از دندان‌های بالا و پایین شما یک قالب تهیه می‌کند، همچنین از دندان‌های شما، خط آرواره و خطوط کلی چهره‌ی شما عکس تهیه می‌کند و همراه با قالب دندانی شما به لابراتوار دندانسازی ارسال می‌کند. در این روش، بر خلاف روش ونیرهای سنتی، نیازی به استفاده از مته‌ی دندانپزشکی یا چیزهایی نظری این‌ها نیست.

برای آشنایی با مراحل اجرای لومینر دندان اسلاید های زیر را ورق بزنید

تمیز کردن سطح دندان - ترمیم مینای دندان
تفکیک دندانها، خراش دادن سطح دندان با محلول
افزودن مواد پیوند دهنده روکش و دندان
عملیات باندیگ برای لومینر ها
جای گذاری ردیف لومینیر ها روی دندان
عمل آوری مواد پیوند دهنده لومینر با مینای دندان به کمک UV
پاک سازی و باز کردن فواصل بین دندانی
عمل آوری هر دندان با UV و بررسی نهایی
Previous
Next

جلسه‌ی دوم: جلسه‌ی دوم معمولا چند هفته بعد و زمانی است که لومینیرز دندانی شما آماده است. اول از همه، دندانپزشک لومینیر را روی دندان‌های شما امتحان می‌کند تا مطمئن شود به خوبی متناسب با دندان شما باشد. سپس به آرامی و با دقت دندان‌ها را برای کار گذاشتن لومینیر آماده می‌کند.

 بعد از آن دندانپزشک از شما می‌خواهد دندان‌ها را جفت کنید یا نحوه‌ی گاز گرفتن شما را چک می‌کند تا مطمئن شود نحوه‌ی تماس دندان‌ها درست است و دندان‌ها طوری با هم تماس ندارند که امکان کنده شدن یا لب‌پر شدن لومینیرز دندان هنگام صحبت کردن یا جویدن وجود داشته باشد. و در آخر، دندانپزشک لومینیرز دندان را یک به یک روی دندان‌ها شما می‌چسباند و دوباره نحوه‌ی گاز گرفتن، حرف زدن، خندیدن و دیگر فاکتورها را بررسی می‌کند.

سوالات متداول در زمینه لومینیر دندان

در ادامه پاسخ برخی از پرسش های متداول بیماران در مورد لومینیر دندان را برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم.

ونیرهای سنتی ضخیم هستند و دندانپزشک برای استفاده از آن‌ها ناچار است مینای دندان شما را تا حدی بتراشد که ضخامت نهایی، قابل قبول و خوب باشد. از طرف دیگر، لومینیرز دندان به شدت نازک هستند و ضخامتی کمتر ۰.۲ میلیمتر دارند و به همین دلیل، نیاز نیست تا مینای سالم دندان شما برای رسیدن به ضخامت مطلوب، تراشیده شود. لومینیرز دندان خیلی مات هستند و به همین دلیل هم می‌تواند ظاهر طبیعی لبخند شما را حفظ کنند. ونیرهای معمولی عمری حدود ۸ تا ۱۰ سال دارند و این در حالی است که لومینیرز دندان به شدت بادوام هستند و مقاومت آن‌ها در برابر سایش آن‌قدر زیاد است که حدود ۲۰ سال می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

بر خلاف استفاده از ونیرهای سنتی، هنگام استفاده از لومینیرز دندان نیازی به استفاده از تراش نیست. بنابراین، استفاده از لومینیر یک پروسه‌ی کاملاً بدون درد است که می‌تواند شکل دندان‌های شما را تغییر دهد و با استفاده از ماده‌ی مات و سفید، دندان‌های شما را به صورت دائمی زیبا کند. بعد از استفاده از این روش هیچ درد و ناراحتی نخواهید داشت. کاربرد لومینیرز دندان باعث می‌شود که از همان لحظه‌ای که کار گذاشته می‌شوند ظاهر طبیعی دندان‌های شما حفظ شود و احساس کاملاً خوبی داشته باشید.

بستگی به شرایط شما دارد. به دندانپزشک متخصص زیبایی مراجعه کنید و اجازه دهید وضعیت دندان‌های شما را ارزیابی کند و هر روش اورتودنسی را که مناسب شماست به اجرا درآورد. اگر دندان‌هایتان نسبتاً صاف باشند شاید استفاده از لومینیر برایتان بهتر از بریس باشد. لومینیر کمک می‌کند دندان‌های شما صاف‌تر و یکنواخت‌تر شوند و به علاوه، لومینیر می‌تواند رنگ دندان‌های شما را هم تحت تاثیر قرار دهد و بعد از استفاده از آن، می‌توانید دندان‌های سفیدتری داشته باشید، کاری که بریس برای شما انجام نمی‌دهد.

از طریق آزمایش‌های بالینی ثابت شده است که لومینیرز دندان بیش از ۲۰ سال اثرات خود را حفظ می‌کنند و دوام دارند.

کل این روش را می‌توان در دو جلسه تکمیل کرد. زمانی که باید هر جلسه به این کار اختصاص بدهید بیش از یک یا دو ساعت نخواهد بود. یعنی از این روش حتی در زمان استراحت بین کار خود هم می‌توانید استفاده کنید.

وقتی لومینیر به دندان شما متصل شد، دیگر کار تمام است! یعنی می‌توانید هر چیزی را که دوست دارید و خوشحالتان می‌کند به راحتی و با اعتماد به نفس بخورید و بنوشید. دقت کنید که باید بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی حفظ کنید و هر شش ماه یک بار حتماً به دندانپزشک مراجعه کنید تا وضعیت لثه‌ها و دندان‌های شما را چک کند و رنگ و سفیدی لومینیر را هم محک بزند.

هزینه لومینر دندان تفاوت هزینه لومینیرز و کامپوزیت

ابتدا قیمت را از چندین دندانپزشک بپرسید تا متوسط قیمت را بدانید. از طرفی بعضی از دندانپزشکان در صورتی که در یک جلسه چندین دندان را بخواهید لومینیر کنید، هزینه‌ی کمتری بابت چند دندان برایتان محاسبه می‌کنند؛ بنابراین در مورد تخفیف‌های مربوط به ترمیم چند دندان هم سوال کنید.

بررسی کنید که دندانپزشک شما به طور کلی در کار ونیر، و به خصوص نوع ونیری که شما انتخاب می‌کنید، چقدر تجربه دارد. بعضی از دندانپزشکان بی‌تجربه ونیرها را درست سرجای خود نمی‌چسبانند و بنابراین باید چندین جلسه برای ترمیم این مشکلات به دندانپزشک مراجعه کنید. پس به این مورد خیلی دقت کنید.

رفع و اصلاح برخی از مشکلات آسان است و دندانپزشک آن‌ها را انجام می‌دهد، اما بعضی دیگر از مشکلات به این راحتی رفع نمی‌شوند. پس با انتخاب دندانپزشک مناسب، سلامت دندان های خود را بیمه کنید.

کلینیک دندانپزشکی دکتر سمانه شیرانی

این نوشته رو دوست داشتید؟

[wp_ulike]
به اشتراک گذاری بر روی facebook
اشتراک گذاری در فیسبوک
به اشتراک گذاری بر روی twitter
اشتراک گذاری در توییتر
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
اشتراک گذاری در لینکدین
به اشتراک گذاری بر روی telegram
اشتراک گذاری در تلگرام

طرح پرسش از دکتر

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Neli.sa سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  خسته نباشید خانم دکتر، من شنیدم لومینر دندان رنگش سفید کامل نمیشه، یه مقدار زردی داره، درسته؟ کامپوزیت خیلی مصنوعیه دوست ندارم ولی نمیخوام زرد بشه دندونام. لطفا راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 2 سال پیش)

   با سلام لومینرزها در واقع لمینیت های دندانی هستند که ضخامت بسیار نازکی دارند و آسیب کمتری به دندان زیرین وارد می‌کند قاعدتاً به خاطر ضخامت نازکی که دارند رنگ دندان زیر این رو بیشتر از لمینیت های معمولی ممکن است نشان دهد ولیکن بستگی به رنگ انتخابی برای لومینرز دارد اگر رنگ بلیچ و سوپر بلیچ انتخاب شود این زردی که مطرح می نماید ،مشخص نمی شود .
   از نظر من اگر کسی فقط به قصد سفید کردن دندانهای خود قصد درمان زیبایی دارد توصیه بنده انجام درمان بیلچینگ یا سفید کردن دندان می باشد اما اگر غیر از زردی دندانها فرم دندان‌ها را نیز می‌خواهد تغییر دهد باید سراغ درمان‌های مثل ونیر، لمینیت و یا لومینر بروید.
   ونیر کامپوزیتی روی دندان یک لایه کامپوزیت دندانی قرار می‌گیرد و دندانپزشک با توجه به مهارت خود دندانهارو یک فرم و یک شکل و یک رنگ می کند‌. لمینیت دندان تراش مختصری می خورد و قالب گیری از بیمار انجام میشود و در جلسه بعد لابراتوار لمینیت ها را آماده کرده و دندان پزشک بر روی دندان می چسباند. لومینیرز درمانی هست که بدون تراش دادن دندان ها لمینت های سرامیکی ساخته می شود و روی دندان قرار می گیرد.
   متشکرم

درحال دریافت اطلاعات
زنبیل خرید
پرسش از دکتر