درد دندان بعد از عصب کشی

آیا با مراحل عصب کشی دندان آشنا هستید؟ آیا عصب کشی دندان درد دارد؟ ما در این مقاله تصمیم داریم برای توضیحات بیشتر از ساختار دندان شروع کنیم.یک دندان از دو قسمت ساخته شده است. تاج که قسمت بالایی دندان بوده و در دهان مشخص است. ریشه که به درون استخوان فک امتداد یافته و دندان را در موقعیت خود نگه می دارد.

علت درد دندان بعد از عصب کشی

دندان درد بعد از عصب کشی ممکن است به خاطر موارد زیر ایجاد گردد:

✅ بافت اطراف لثه همچنان متورم یا ملتهب است:

حتی اگر دندانپزشک ریشه عصب را از دندان خارج کرده است، هنوز اعصاب کوچکی در رباط ها و بافت اطراف دندان وجود دارد که می تواند باعث درد خیلی شدید بعد از عصب کشی شود.

✅ آسیب توسط ابزار دندانپزشکی:

این امکان وجود دارد که وسیله ای دندان پزشکی که برای پاکسازی کانال ریشه استفاده می شود ، سهواً به بافت حساس اطراف آسیب وارد کرده است.

✅ پرکردگی موقتی زیاد:

این زمانی است که دندانپزشک پرکننده موقت را گذاشته و آنها را به اندازه کافی صاف نکرده است. اگر پرکردگی حتی کمی بیشتر از دندان اطراف باشد، می تواند باعث گزش بیشتر دهان در آن نقطه شود که باعث زخم شدن دندان ها و ایجاد درد می شود.

درمان درد دندان به عصب رسیده

در صورت ابتلا به درد دندان ملاقات با دندانپزشک ضروری است. در صورتی که دندان فرد عفونی شده باشد، پالپ نمی تواند به صورت خود به خودی التیام یابد. عدم درمان دندان عفونی در دهان می تواند به بدتر شدن وضعیت آن منجر شود. در صورتی که عفونت درون دندان مستقر شود احتمال موثر بودن درمان عصب کشی نیز کمتر خواهد شد.
آنتی بیوتیک ها: دارو هایی هستند که برای درمان عفونت های باکتریایی استفاده شده اما در درمان عفونت های کانال عصبی دندان موثر نیستند.

 ساختار دندان

دندان ها همچنین شامل موارد زیر نیز می شوند:
مینا: پوشش سخت و بیرونی
عاج : ماده ای نرم تر که مینای دندان را حمایت کرده و بخش اعظم دندان را تشکیل می دهد
سیمان (سمنتوم یا ساروجه) : ماده ای سخت که سطح ریشه را می پوشاند
پالپ دندان : بافت نرمی که در مرکز دندان قرار دارد
سیستم کانال ریشه دندان شامل پالپ دندان شده و از تاج دندان تا انتهای ریشه را شامل می شود. یک دندان می تواند بیش از یک کانال ریشه داشته باشد.

چه زمانی درمان عصب کشی مورد نیاز است؟

درمان عصب کشی دندان تنها در زمانی نیاز است که تصاویر اشعه ایکس از دندان آسیب دیدن پالپ دندان به وسیله عفونت های باکتریایی را نشان می دهند. در صورتی که پالپ به وسیله باکتری عفونی شود شروع به مردن کرده و اجازه تکثیر و انتشار را به باکتری می دهد.

علائم عفونت دندان به عصب رسیده

علائم  عفونت دندان شامل موارد زیر می شوند:

درد در هنگام خوردن و نوشیدن مواد غذایی یا نوشیدنی های سرد و گرم

درد در هنگام گاز زدن و جویدن

لق شدن دندان

این علائم همگام با پیشرفت عفونت اغلب ناپدید می شوند زیرا پالپ می میرد. در این وضعیت به نظر می رسد که دندان التیام یافته اما در واقع عفونت به درون سیستم کانال ریشه انتشار یافته است.

علائم بیشتری که در نهایت بروز می دهند شامل موارد زیر می شوند:

بازگشت درد در هنگام جویدن یا گاز زدن

تورم لثه در نزدیکی دندان آلوده

ترشح چرک از دندان آلوده

ورم صورت بعد از عصب کشی دندان

تیره تر شدن رنگ دندان

درد عصب کشی دندان

فرایند درمان عصب کشی چگونه انجام می شود؟

جهت تایید اینکه یک دندان به درمان عصب کشی نیاز دارد، دندانپزشک یک تصویر اشعه ایکس از ریشه دندان گرفته و امکان دارد یک آزمایش زنده بودن پالپ را نیز انجام دهد. اغلب آزمایش های پالپ شامل قرار دادن یک محرک سرد بر روی دندان می شوند تا دریافت پاسخی سالم بررسی شود.

مدت زمان عصب کشی دندان 

دندان های بسیاری آزمایش خواهند شد تا پاسخ ها با یکدیگر مقایسه شوند. در صورتی که آزمایش نیاز به انجام درمان عصب کشی را تایید کند، این فرایند ظرف یک یا دو جلسه درمانی انجام خواهد شد. دندانپزشک بسته به اندازه و مدت یک آبسه دندان و همچنین عواملی دیگر تعیین می کند که درمان در یک یا دو جلسه درمانی صورت گیرد. در صورتی که یک دندان برای بار دوم درمان شود امکان دارد درمان آن در دو جلسه انجام شود.

بیماران اغلب درباره مدت اتمام یک فرایند عصب کشی کنجکاو هستند. این افراد می توانند یک یا دو جلسه درمانی را انتظار داشته باشند که هر کدام به مدت ۹۰ دقیقه به طول می انجامد. یک متخصص ریشه درمانی و برخی دندانپزشکان عمومی اغلب درمان عصب کشی را با میکروسکوپی انجام می دهند که به یک دیوار متصل شده و بالای دهان بیمار آویزان می شود. این میکروسکوپ بزرگنمایی را ارائه می دهد که در مکان یابی و درمان تمامی موارد تشریحی درون دندان به فرد ارائه دهنده درمان کمک می کند.

تزریق بی حس کننده دندان

قبل از شروع عصب کشی، دندانپزشک جهت اطمینان از راحتی بیمار دندان را با یک ماده بی حس کننده (مانند لیدوکائین) بی حس می کند. هنگامی که دندان به میزان کافی بی حس شد، دندانپزشک یک دهانی پلاستیکی بر روی دندان ها قرار می دهد. این دهانی شامل یک بست فلزی می شود که لایه ای لاتکسی را در جای خود در اطراف دندان ها نگه می دارد تا دندان تمیز مانده و مواد آلاینده و همچنین بزاق دهان به آن نرسند.

فرایند عصب کشی دندان

مراحل عصب کشی دندان

در این قسمت می خواهیم گام به گام مراحل عصب کشی دندان را شرح دهیم.

برداشتن پالپ از حفره و کانال ریشه

یک مجرا از طریق بالای دندان ایجاد می شود و پالپ از حفره و کانال های خود برداشته می شود. سپس کانال ها به وسیله سدیم هیپوکلریت یا یک محلول ضد عفونی کننده دیگر تمیز می شوند. پس از آن کانال ها به صورت دسته ای فایل هایی که قطرشان افزایش می یابد شکل دهی می شوند تا از برداشته شدن تمامی ساختار دندان عفونی اطمینان بدست آمده و فضایی کافی برای یک ماده پر کننده کانال وجود داشته باشد.

عکس جهت اطمینان از رسدن فایل به انتهای رشه دندان

در حین فرایند یک سری تصاویر به وسیله اشعه ایکس گرفته می شوند تا از رسیدن فایل ها به انتهای ریشه اطمینان بدست آمده و علاوه بر آن، تمامی کانال ها به طور کافی تمیز و شکل داده شده باشند. در صورتی که عصب کشی باید در دو جلسه انجام شود، دندانپزشک دارویی مانند هیدروکسید کلسیم را در انتهای کانال قرار می دهد تا به کشتن باکتری های موجود در انتهای ریشه کمک کند. همچنین امکان دارد آنتی بیوتیکی را تجویز کند تا به مبارزه علیه عفونت کمک شود.

پرکردن دندان با ماده پرکننده موقت

یک ماده پر کننده موقت جهت بستن مجرای دهان قرار داده شده و جلسه دوم درمانی یک هفته بعد یا بیشتر صورت خواهد گرفت. در صورتی که دندان در یک جلسه درمان شود، دندانپزشک از این قسمت گذشته و مستقیما به سراغ پر کردن کانال ریشه می رود. هنگامی که قرار بر پر کردن یک دندان می باشد، دندانپزشک مجددا دندان را بی حس کرده، یک دهانی پلاستیکی در دهان فرد قرار داده و ماده پر کننده موقتی را خواهد برداشت. کانال ها به وسیله یک ماده پلاستیک مانند به نام گوتا پرشا پر می شوند.

روکش دندان

این ماده توسط یک خمیر یا چسب جهت بسته شدن احاطه می گردد. در صورتی که متخصص ریشه درمانی عصب کشی را انجام داده باشد، یک ماده پر کننده موقتی در مجرا قرار داده شده و دندانپزشک عمومی یک ماده پر کننده دائمی را قرار خواهد داد. پس از اتمام عصب کشی، دندان جهت محافظت شدن از شکستگی در آینده به یک روکش نیاز خواهد داشت.

امکان دارد یک پست در انتهای یکی از کانال ها قرار داده شود تا پایه ای برای ماده پر کننده بوده و دندان به وسیله یک ماده پر کننده دائمی شکل گیرد. دندانپزشک می تواند این دندان را فورا روکش گذاری کرده یا یک مدت زمانی را جهت اطمینان از بدون درد بودن این دندان صبر کند.

آیا پس از انجام یک عصب کشی دردی احساس خواهد شد؟

افراد معمولا بیان می کنند که فرایند عصب کشی دردی بیش از یک پر کردن ساده نخواهد داشت و این افراد باید فورا پس از درمان قادر باشند تا بر سر فعالیت های عادی خود بازگردند. از آنجایی که فرد نیازمند به فرایند عصب کشی اغلب از قبل درد بسیاری را تحمل می کند، درمان عصب کشی رهایشی از درد را به ارمغان آورده و مدت بهبودی پس از آن نیز بسیار کوتاه است. هنگامی که اثر ماده بی حسی از بین می رود، لثه های اطراف دندان از بست دهانی پلاستیکی درد خواهند داشت و در هنگام جویدن با آن دندان می توانند اندکی دردناک شوند.

درد آبسه دندان

این مورد مخصوصا هنگامی درست است که دندان قبل از درمان به آبسه نیز مبتلا شده باشد. با اینکه دیگر عصبی درون دندان وجود ندارد، اما پایانه های عصبی در اطراف دندان وجود دارند که می توانند ملتهب بوده و در اثر آبسه یا خود درمان عصب کشی تحریک شده باشند. بهترین کار این است که به مدت چند روز سعی شود مواد غذایی را با طرف مقابل دهان جوید. با این کار پس از انجام عصب کشی به استخوان و بافت های اطراف دندان فرصت داده می شود تا آرام گیرند.

درمان درد عصب کشی دندان

اغلب درد ها و ناراحتی های ناشی از این مورد می توانند به وسیله مصرف یک ایبوپروفن (آدویل) یا یک داروی مسکن بدون نسخه دیگر در زمان مناسب تسکین یابند.افراد مصرف کننده برخی دارو های رقیق کننده خون، مبتلا به بیماری های کلیوی یا زخم های معده باید از مصرف ایبوپروفن خودداری کنند. فردی که درد شدیدی را پس از فرایند عصب کشی تجربه کرده و این درد با گذشت چندین روز بهتر نمی شود باید جهت ارزیابی های بیشتر فورا به دندانپزشک معالج خود مراجعه کند.

عصب کشی دندان در دوران بارداری

از آنجایی که به دلیل عفونی شدن یا ایجاد درد بسیار شدید توسط دندان، فرد به عصب کشی نیاز دارد بهترین کار انجام فوری درمان عصب کشی است حتی در صورتی که او باردار می باشد. دردی که درمان نشود استرس زیادی به وجود آورده و این آبسه می تواند به طرز خطرناکی سلامت مادر و جنین در حال رشد را به خطر اندازد.

ایمن ترین زمان عصب کشی دندان در دوران بارداری چه ماهی است؟

در صورت امکان برنامه ریزی زمان دریافت درمان عصب کشی، سه ماهه سوم معمولا ایمن ترین زمان برای انجام فرایند های دندانپزشکی است. در صورت امکان، بیمار باید به محض اطلاع از نیاز خود به انجام فرایند عصب کشی با متخصص زنان و زایمان خود ارتباط برقرار کرده و هر گونه مشورت لازم جهت محافظت از بارداری را از او دریافت کند.

تصویر برداری های اشعه ایکس باید در حین این فرایند گرفته شوند، بنابراین لازم است جهت محافظت از مادر و نوزاد از یک پیشبند سربی استفاده شود. از مصرف تتراسایکلین به عنوان یک آنتی بیوتیک باید اجتناب شود زیرا این دارو می تواند رشد جنین را تحت تاثیر قرار دهد. در صورتی که تمامی این موارد احتیاطی رعایت شوند، انجام فرایند عصب کشی در دوران بارداری به طور کلی ایمن است.

چه نوع مشکلات یا عوارضی می توانند پس از عصب کشی دندان بروز دهند؟

از آنجایی که درون یک دندان عصب کشی شده تا مقدار مشخصی خالی شده است، این دندان در معرض شکستگی قرار دارد. قرار دادن یک روکش بر روی دندان تقریبا به صورت کامل از بروز این مشکل پیشگیری می کند اما با این حال شکستگی باز هم می تواند رخ دهد. گاهی اوقات، امکان دارد در حین انجام عصب کشی یک ترک تشخیص داده نشده وجود داشته باشد که در آن صورت صرف نظر از انجام یک عصب کشی بی نظیر، دندان باید خارج شود.

شکسته شدن فایل در دندان های خمیده

در دندان هایی که بیش از حد خمیدگی دارند، امکان دارد یک فایل شکسته شده و به درون کانال بیافتد. گاهی اوقات، این فایل ها می توانند ترمیم شده و گاهی اوقات نیز این امکان وجود ندارد. در صورت بروز این مورد، دندان تا به سطح آن فایل پر شده و به دقت پایش می شود. در صورتی که قبل از شکسته شدن فایل دندان به صورت کامل پاکسازی شده باشد، دندان می تواند تحت تاثیر آن قرار نگیرد. در غیر اینصورت، امکان دارد جهت اتمام درمان عصب کشی به یک فرایند جراحی نیاز باشد.

سوراخ شدن دندان

گاهی اوقات، در صورتی که پیدا کردن کانال پالپ به دلیل کلسیفیکاسیون یا تنگی دشوار باشد، امکان دارد در حین تلاش برای مکان یابی کانال، دندان سوراخ شود. دندان هنگامی سوراخ می شود که مته دندانی از درون دندان شروع به کار کرده و به جای متوقف شدن در مرکز دندان سوراخی را تا به بیرون از دندان ایجاد می کند. بسیاری از سوراخ ها را می توان ترمیم کرد اما در صورتی که شدید باشند، امکان دارد نیاز به تخلیه دندان وجود داشته باشد.

کلینیک دندانپزشکی دکتر سمانه شیرانی

این نوشته رو دوست داشتید؟

[wp_ulike]
به اشتراک گذاری بر روی facebook
اشتراک گذاری در فیسبوک
به اشتراک گذاری بر روی twitter
اشتراک گذاری در توییتر
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
اشتراک گذاری در لینکدین
به اشتراک گذاری بر روی telegram
اشتراک گذاری در تلگرام

طرح پرسش از دکتر

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ماهی جمعه ۴ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۵ روز پیش دندون ۷ بالا سمت راست رو عصب کشی کردم قبلا درد نمیکرد بعد عصب کشی انقدر دردش شدید بود مسکن جواب نمیداد ۳روز بعد رفتم پیش دکترم عکس گرفتن گفتن مشکل نداره هر ۲ ساعت مسکن بخورم ۱ روز و درد دندونم کنترل شده ولی الان دندون های جلو فک پایینم خیلی درد میکنه آب دهنمم قورت میدم گلو و گوشم درد میگیره رفتم پیش دکتر منشیش نذاشت ببینمشون گفتن طبیعیه، الان میخوام بدونم این درد گوش و گلو و دندونای پایین بعد ۵ روز طبیعیه یا باید برم‌پیش یه دکتر دیگه؟ من اصلا فک پایینم دندون خراب نداره…! مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی جمعه ۴ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   بله طبیعی است، آنتی بیوتیک و مسکن مصرف کتید
 • تصویر کاربر زهره شنبه ۵ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر
  من 12شهریور دندانمو عصب کشی کردم.دندان بالایی سمت راست آخرین دندون.پشت این دندان دندان عقلمه.دکتر برام دارو نوشت.مشکن.من چهارشنبه عمل کردم فرداش دیدم دردی باش ندارم ولی وقتی روت به جویدن کردم شبش دندون درده شروع شد.ک با قرص ژلوفن نهایت 4ساعت آروم می‌گرفت.شنبه رفتم دکتر اامپول دگزا و پیروکسیکام زدم.چون دردش فوق العاده زیاد شده بود.و بعدش هم دیدم داره درد شروع میشه ژلوفن استفاده کردم .الان روز پنجم و من همچنان دزد شدید دارم اگر مسکن نخورم.البته دکتر برام مترونیدازول نوشته250ک هر 8ساعت مصرف میکنم همراه ژلوفن اما اصلا این دندون دزد آروم نمیشه.اخه من تا کی باید مسکن بخورم.اگه درد شروع شده منو دیونه می‌کنه کل فکم و سرم از شدت درد میترکه. بنظرتون مشکل کجاست.اینم بگم شنبه ک رفتم پیشش به مقدار از پری دندون رو تراشید گفت چون بلنده اینجوری.ولی امپولازو بزنی خوب خوب میشی ک نشدم.ممنون میشم بگید مشکل کار کجاست.و چرا با مصرف قرص دردم بهتر نشده‌
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی شنبه ۵ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   عکس رادیولوژی از دندانتان ارسال کنید
 • تصویر کاربر محمدی یکشنبه ۱۶ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  من دیروز عصر بعد از ۳ جلسه،کار عصب کشی دو دندان ۶ و ۷ فک پایین سمت چپم تمام شد.با اینکه امپول سری تزریق شده بود ولی حین کار گاهی خیلی درد حس میکردم.ریشه یکی از دندونامم کج بود و یک فایل هم درون ریشهشکست.جلسه دوم هم چون با وجود خوردن انتی بیوتیک باز هم عفونت داشتم ترمیم رو به جلسه سوم موکول کرد.از دیشب بعد از تموم شدن اثر سری ، دندون ۶ وحشتناک درد میکنه.طوری که حتی زبون زدن روی این دندون هم برام درداوره.حس میکنم زیر مواد پرشده درد شدیدی دارم با دندون پزشکی تماس گرفتم گفتن دوباره انتی بیوتیک بخورم.این درد طبیعیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی یکشنبه ۱۶ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)

   با دندانپزشک خود مشاوره بگیرید که در جریان روند درمان هستند

 • تصویر کاربر کیمیا دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 129 مشاهده پرسش
  سلام من دیروز دندونم رو عصب کشی و پر کردم
  وقتی تموم شد درد زیادی داشتم که با ایبوبروفن اروم شد ولی وقتی دندونم رو روی هم میذاشتم درد زیادی میگرف فردا صبحش وقتی دندونم رو روهم گذاشتم دردش زیاد شد و این درد اروم نشد حتی با مسکن.
  چکار باید کنم عادیه؟🥺🥺🥺
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   تا ۱ هفته عادی هست

 • تصویر کاربر موسوی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید خدمت خانم دکتر.هفته26بارداری هستم بعلت درد زیاد دندان ب دکتر مراجعه کردم دندان 5بالارا عصب کشی تک کانال کردند حالا بعد از ی هفته هنگام جویدن دردشدیدی میگیره لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   ممکن هست ترمیم بلند باشد

 • تصویر کاربر مونیکا شنبه ۲۸ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 136 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر ببخشید من حدود یک سال و نیم پیش دندنمو عشب کشی کردم الان زیرش ورم داره و ددد میکنه .اللته دندون عقلمم داره در میاد و چند ماه پیش پیش دکتر هم رفتم گفتن احتمالا احتیاج به جراحی داره ولی اگه فعلا فشاری نمیاره لازم نیست الان خیلی نگرانم که دلیل ورم زیر دندونی که عصب کشی کردم فشار دندون عقلمه یا عفونت ؟تب یا سردرد و علائم دیگه ای هم ندارم فقط درد دارم.ممنون میشم راهنماییم کنید به خوطر کرونا واقعا موندم الان چیکار کنم .
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی شنبه ۲۸ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   یک عکس رادیولوژی از اون ناحیه به وات ساپ ۰۹۰۳۹۰۰۲۸۰۵ ارسال کنید که خدمتتون راهنمایی کنم

 • تصویر کاربر شهاب پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت شما بخیر من یکی از دندان های بالام عصب کشی سه کاناله نیاز داشت که دکتر بعد از انجام اون عکس رادیولوژی رو از دندان من گرفتن ولی به من ندادن که دو کانال آن درست انجام شده بود و یکی دیگه از پایین دندون زده بود بیرون و اون رو سوراخ کرده بود و به من گفتن یه عصب کشی یه کانال ناموفق بوده و چهار روز دیگه برای اون یکی کانال مراجعه کنم آیا بعدا مشکلی برای دندان من پیش می آید؟
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   بله ممکن است زیر تظر خود دندانپزشکتان باشید و توصیه ها را انجام دهید که مشکلی پیش نیاید

 • تصویر کاربر نارنین شنبه ۱۰ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من یک دندونم رو دوبار عصب کشی کردن و هربار یک متخصص الان سه ماه هست از وقتی عصب کشی کردن دردش شدید تر شده و دچاره سردرد و حالت تهوع هم میشم و دندان های کنار اون دندانم هم کلا لق شدن علتش چی میتونه باشه اگه پاسخ بدین ممنون میشم تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی شنبه ۱۰ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عکس رادیولوژی دندان تون را ارسال کنید

 • تصویر کاربر Mohammad جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 153 مشاهده پرسش
  سلام دكتر من دندانم رو عصب كشي كردم دكتر در دو جلسه اين رو انجام داد ولي الان يك ماه و ٢٠ روز ميگذره ولي حس ميكنم بالاي دندان لثم حس قلقلك ميكنم ولي هيچ دردي ندارم الان مشكلش چيه خارش هم داره ممكن در حال جوش خوردن باشه
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   عکس رادیولوژی دندان را باید ببینم و بعد اظهار نظر کنم

درحال دریافت اطلاعات
زنبیل خرید
پرسش از دکتر