انواع زخم های دهان

غالبا زخم های محیط دهان توسط غشای کاذب سفید رنگی که از سطح زخم قابل برداشته شدن است پوشانده می شود. در این مبحث می خواهیم به زخم های سفید رنگی که ممکن است در دهان خود با آن مواجه شوید اشاره کنیم. علت زخم دهان و زخم کنار زبان به دلایل متفاوتی خواهد بود که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

انواع زخم دهان

در ادامه شما را با انواع زخم های دهان آشنا می کنیم. برای راحتی بیشتر انواع زخم های رایج دهانی را در یک اینفوگرافی که عکس زخم دهان است را برای شما گردآوری کرده ایم. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع زخم دهان و درمان زخم دهان، ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

اینفوگرافی انواع زخم های دهان

از دست دادن چشایی و زخم دهان پس از کرونا

تب های شدید در دوران بیماری کرونا می تواند باعث تبخال، آفت زدن دهان، زخم زبان و ایجاد مشکل در جوانه های چشایی روی زبان و ریختن پرزهای چشایی می شود که منجر به همان بی حسی در چشایی- از علائم تأیید شده کرونا- می شود.

از طرف دیگر مصرف داروهای کرونا می تواند منجر به قرمزی مخاط دهانی شود که در نتیجه تا مدت ها پس از درمان کرونا در فرد، وی به مواد ترش و تند حساس می شود. در این صورت با تجویز پزشک باید دهانشویه های خاصی تجویز شود. 

در صورت مشاهده مشکلات دهانی پس از کرونا می توانید بدون مراجعه به دندانپزشکی با کلیک بر روی لینک زیر، از ویزیت آنلاین دکتر سمانه شیرانی استفاده نمایید:

تبخال

تبخال یکی از زخم دهانی رایج بوده که در اثر تب کردن یا سرما خوردگی به وجود نمی آید اما این موارد می توانند محرک بروز آن باشند. ویروسی که تبخال را به وجود می آورد معمولا از طریق پوسیدگی دندان، استفاده از لوازم مشترک (همانند وسایل غذا خوردن) یا دیگر تماس های نزدیک منتقل می شود. روغن ها و پماد های بدون نسخه می توانند ناراحتی را تسکین داده و سرعت بهبودی را بیشتر کنند. بروز مکرر تبخال ها نیازمند تجویز دارو است.

این نوع زخم دهان در هر سنی مشاهده می شود ولی بیشتر در افراد میانسال و مسن بروز می کند.با توجه به این که بروز همزمان آن با پریود ماهانه زنان مشاهده شده است شاید بتوان وقوع بیشتر آن را در این جنسیت انتظار داشت.

تبخال

برفک دهان 

برفک دهان توسط قارچی (مخمر) به نام کاندیدا ایجاد شده و بیشترین شیوع را در بین نوزادان و افراد مسن دارد. تضعیف سیستم ایمنی، دارو های دیابت، آنتی بیوتیک یا برخی دارو های خاص همانند کورتیکو استروئیدهای استنشاقی می توانند امکان رشد بیش از حد را برای کاندیدا فراهم کنند. پاک کردن نواحی مبتلا به کاندیدا سبب ایجاد زخم خواهد شد. جهت دستیابی به تشخیص قطعی باید به پزشک مراجعه شود.

یکی از انواع زخم های دهانی که در دوره شیمی درمانی ایجاد می شود برفک است. این بیماری در نوزادان، بیماران پرتو درمانی و بیماران مسن و ضعیف شیوع بیشتری دارد. برفک ها در هر ناحیه ای از مخاط دهان دیده می شوند.

زخم دهانی برفک

 

آیا استفاده از مواد کامپوزیت ممکن است باعث ایجاد زخم های دهان می شود؟ آیا می دانید کامپوزیت دندان چیست؟ آیا می دانید هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

کامپوزیت دندان

زبان سیاه مو دار

این بیماری بدون درد هنگامی بروز می کند که پرز های زبان کشیده شده و باکتری های موجود در دهان را به دام می اندازند. این پدیده سبب می شود تا زبان، سیاه و مو دار به نظر برسد. عوامل این بیماری شامل مصرف آنتی بیوتیک، بهداشت دهانی ضعیف، مصرف زیاد چای یا قهوه و عدم ترشح کافی بزاق می شوند. با اینکه گاهی اوقات برای درمان این بیماری (زخم زبان) به مصرف دارو نیاز است اما معمولا با مسواک زدن زبان برطرف می شود.این نوع زخم دهانی در مرد ها بیشتر دیده می شود. تقریبا ۱۵ در صد جامعه با این نو ع زخم دهان رو به رو می شوند.

زبان سیاه مودار

آفت دهان

علت بروز این تاول های کوچک و بدون درد در دهان مشخص نیست اما از جمله محرک های آن می توان به حساسیت بیش از حد، عفونت، هورمون ها، استرس و عدم دریافت مقدار کافی از برخی ویتامین ها اشاره کرد. آفت دهان بر روی زبان، گونه و حتی لثه ها پدیدار شده و معمولا به مدت یک یا دو هفته به طول می انجامد. آفت های پایدار و شدید را می توان با استفاده از پماد های بی حس کننده، دارو های تجویزی یا لیزر های مخصوص دهان و دندان درمان کرد.

زخم های آفت دهان

آیا می دانید بیماران مبتلا به سرطان برای مشکلات دهان و دندان باید به کدام دندانپزشکی مراجعه کنند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

دندانپزشکی بیماران مبتلا به سرطان

لکوپلاکیا

لکوپلاکایا واکنشی نسبت به یک محرک است که از جمله این محرک ها می توان به دندان های مصنوعی با اندازه نامناسب، فرسایش اسیدی دندان ها، مصرف سیگار و مصرف تنباکوی بدون دود اشاره کرد. این عارضه می تواند به صورت پلاک ها یا نواحی سفیدی در دهان پدیدار شود که معمولا بدون درد بوده و پاک نمی شوند. لکوپلاکیا می تواند یک وضعیت پیش سرطانی باشد. نواحی مبتلا به لکوپلاکیا مقاوم و دیگر تغییرات دهانی به ارزیابی توسط یک دندانپزشک نیاز دارند.

زخم های دهانی لوکوپلاکیای بیشتر در چه افرادی شایع است:

لکوپلاکیا

لیکن پلان

این عارضه یک تحریک پوستی نادر است که به صورت نواحی سفید و تور مانند یا برآمدگی هایی قرمز و درخشان بر ناحیه داخلی گونه یا زبان پدیدار می شود. علت بروز این بیماری مشخص نبوده و معمولا نوع خفیف آن نیازی به درمان ندارد. در صورتی که لیکن پلان سبب بروز درد یا زخم شود، می توان آن را به وسیله دارو های موضعی یا خوراکی درمان کرد. لیکن پلان دهانی می تواند مزمن بوده و خطر ابتلا به سرطان دهان را افزایش دهد. علاوه بر این موارد، این بیماری می تواند پوست، پوست سر، ناخن ها و نواحی تناسلی را نیز آلوده کند.

لیکن پلان

آیا درمان عصب دندان هم ممکن است باعث ایجاد زخم های دهان شود؟ درمان عصب کشی دندان چگونه است؟ جهت کسب اطلاعات بیستر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

درمان عصب کشی دندان

زبان جغرافیایی

هنگامی که بخش هایی از پرز های زبان از بین می روند نواحی با ارتفاع متفاوت بر روی زبان شکل می گیرد که به آن ظاهری شبیه به یک نقشه می دهد. این نواحی قادرند موقعیت، الگو و اندازه خود را ظرف چند دقیقه تا چند ساعت تغییر دهند. زبان جغرافیایی مضر نبوده و می تواند به صورت مکرر رفع شده و دوباره عود کند. این مورد نیازی به درمان نداشته اما در صورت وجود درد می توان از دارو های ضد التهاب و مسکن های بدون نسخه برای درمان زخم زبان استفاده کرد.

زخم زبان جغرافیایی
سرطان دهان

سرطان دهان، زخمی دهانی است که بهبود نمی یابد. بی حسی بدون دلیل در صورت، دهان یا گردن و همچنین اختلال در جویدن، صحبت کردن یا بلعیدن از نشانه های سرطان دهان هستند. عوامل بروز سرطان دهان شامل مصرف تنباکوی بدون دود، مصرف بیش از حد الکل، قرار گیری بیش از حد در معرض آفتاب و سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان دهان می شوند. این سرطان با ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV نیز ارتباط داده شده است. فرد نباید اجازه دهد که ترس، مانع مراجعه او به پزشک شود. تشخیص زودهنگام سرطان دهان قابل مداوا و درمان است.

سرطان دهان
خالکوبی آمالگام

امکان دارد، تاکنون پس از انجام یک فرایند دندانپزشکی متوجه لکه ای آبی یا خاکستری رنگ در بافت نرم دهان خود شده باشید. این موارد خالکوبی آمالگام نامیده شده و در اثر قرار گرفتن مقدار اندکی از ماده پر کننده آمالگام  در هنگان ترمیم دندان در گونه یا لثه به وجود می آیند. در این پدیده، نقره موجود در ماده آمالگام به درون بافت نرم دهان انتشار یافته و منجر به ایجاد لکه هایی می شود که به یک خالکوبی کوچک شباهت دارند. خالکوبی آمالگام هیچ ضرری ندارد اما در صورتی که لکه های آبی یا خاکستری رنگ رشد کرده و یا تغییر رنگ دهند، به احتمال زیاد خالکوبی آمالگام نبوده و باید توسط دندانپزشک بررسی شوند.

زخم شدن دهان با آمالگام

آیا ایمپلنت دندان ممکن است باعث ایجاد زخم در دهان شود؟ آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ آیا با مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان آشنا هستید؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درد ایمپلنت دندان

بیماری لثه

هنگامی که بیماری پریودنتال (لثه) به وجود می آید باکتری های موجود در پلاک های دندانی در امتداد خط لثه تجمع می یابند. ژینژیویت اولین مرحله بیماری لثه است. علائم این بیماری شامل قرمز شدن، ورم صورت و خونریزی لثه ها می باشد. بهداشت دهانی مناسب می تواند به پیشگیری از بروز بیماری پریودنتال کمک کند. از طرف دیگر، مصرف سیگار، رژیم غذایی نامناسب و استرس می توانند بیماری لثه را بدتر کنند. بیماری پیشرفته لثه به استخوان حمایت کننده دندان ها آسیب رسانده و یکی از عوامل اصلی از دست دادن دندان ها در افراد بالغ است. جهت درمان عقب نشینی لثه ها باید به دندانپزشک مراجعه شود.

بیماری لثه
پریودنتیت

مرحله بعدی بیماری لثه پریودنتیت یا عفونت لثه است. التهاب شدید سبب عقب نشینی لثه ها و تشکیل پاکت بین دندان ها و لثه می شود. این پاکت ها جرم، پلاک و رسوبات مواد غذایی را در خود به دام می اندازند که این وضعیت در نهایت به پیدایش عفونت و آبسه دندان منجر می شود.

پریودنتیت
سوختگی ناشی از آسپرین

در صورتی که با هدف تسکین سریع تر درد دندان یا لثه، قرص آسپرین در بین لثه و گونه قرار داده شود اسید موجود در آسپرین سبب بروز یک ضایعه سفید و ناهموار بر روی لثه یا ناحیه داخلی گونه می شود. پیشگیری از سوختگی ناشی از آسپرین ساده است و تنها باید این مسکن ها را بلعید. درمان سوختگی آسپرین نیز گذشت زمان است. سوختگی های ساده ظرف مدت تقریبا دو هفته التیام می یابند.

فراوانی در افرادی که از قرص های حاوی آسپرین به صورت موضعی برای رفع دندان درد استفاده می کنند و یا در مواردی که سهوا مواد سوزانده و محرک توسط دندان پزشک با مخاط تماس یابند، یا در کسانی که از دهان شویه غلیظ استفاده می کنند بیشتر دیده می شود. در هر سنی ممکن است دیده شود.

سوختگی ناشی از آسپرین

بوی بد دهان

مسواک نزدن دندان ها سبب تجمع ذرات غذایی در اطراف آن ها، تکثیر باکتری ها و در نهایت ایجاد بوی بد دهان می شود. پایدار بودن بوی بد یا احساس مزه ای بد در دهان می تواند ناشی از تنفس دهانی مداوم، خشکی دهان و پوسیدگی دندان ها بوده یا نشانه از یک بیماری لثه ای و حتی دیابت باشد. می توان با مسواک زدن دندان و زبان، نخ کشیدن دندان ها، شستشوی روزانه دهان به وسیله دهان شویه ضد عفونی کننده، نوشیدن آب و اجتناب از خوردن مواد غذایی بو دار با بوی بدن دهان مقابله کرد. در صورت پایدار بودن بوی دهان باید به دندانپزشک مراجعه شود.

بوی بد دهان

 

درمان زخم زبان

زبان به درد حساس است. زخم های پوستی ، آسیب ها یا عفونت ها ممکن است باعث ناراحتی در قسمت یا کل زبان شود. درمان ها تا حد زیادی به علت آن بستگی دارد.

پرهیز از استعمال سیگار: تنباکو می تواند ترمیم زخم را کند کرده و زبان را تحریک کند. افراد مبتلا به زخم زبان که به طور منظم سیگار می کشند ممکن است مایل به استفاده از تکه های نیکوتین برای از بین بردن عادت خود باشند.

ژل موضعی: ژل های موضعی با بی حس کردن ناحیه درد می توانند به تسکسن درد آن کمک کننند این ژل ها بدون نسخه پزشک هم در دسترس می باشند.

مکمل ها و ویتامین ها: کمبود برخی ویتامین ها ممکن است خطر ابتلا به زخم های  دهان و زبان را افزایش دهد. افراد می توانند از مکمل ها برای کاهش این خطر و حمایت از سیستم ایمنی بدن خود استفاده کنند.

آنتی بیوتیک: اگر زخم زبان به دلیل عفونت باکتریایی باشد ، پزشک ممکن است آنتی بیوتیک تجویز کند.

قرار دادن عسل روی زخم: در یکی از تحقیقات مشخص شد که که عسل خاصیت ضد باکتری دارد و ممکن است باعث ترمیم زخم زبان شود. در یکی از آزمایشات انجام شده شرکت کنندگان ۴ بار در روز و به مدت ۵ روز عسل را بر روی زخم های زبان و دهان خود آغشته کردند. پس از آن، آنها کاهش درد و اندازه زخم را گزارش کردند.

علت زخم دهان

علت زخم شدن زبان اصلا مشخص نیست. با این حال، علت زخم دهان و گلو می تواند موارد زیر باشد:

❌ آسیب جزئی دهان در اثر کار دندانپزشکی، مسواک زدن سخت یا گاز گزفتن تصادفی

❌ تغییرات هورمونی در دوران قاعدگی

❌ عفونت های باکتریایی، ویروسی یا قارچی

❌ حساسیت های غذایی به غذاهای اسیدی مانند توت فرنگی ، مرکبات و آناناس و سایر غذاهای محرک مانند شکلات و قهوه

❌ استرس و اضطراب 

زخم های دهان گاهی اوقات می توانند به دلیل برخی شرایط پزشکی یا بیماری های خاص مانند آبله مرغان، ایدز، بیماری سلیاک و … ایجاد شوند.

درمان زخم دهان

همان طور که پیش از این خواندید بسیاری از انواع زخم های دهان، نیاز به درمان توسط دندانپزشک دارند. بعضی از این زخم های دهانی با رعایت بهداشت دندان به مرور بهبود پیدا می کنند.

بعضی دیگر نیز با دارو های بدون نسخه و بهبود منبع التهاب درمان می شوند.

در مواردی که بیماری دهان پیشرفته نمی باشد، چند روش ساده برای درمان زخم زبان و دهان وجود دارد که عبارتند از:

✔️ درمان زخم دهان با جوش شیرین: پوشاندن زخم های دهان با خمیر جوش شیرین

✔️ استفاده از دهان شویه هایی که حاوی استروئید هستند زیرا می توانند درد و تورم را کاهش دهند.

✔️ قرار دادن چای کیسه ای مرطوب روی زخم دهان

✔️ درمان خانگی زخم دهان: قرار دادن ریشه شیرین بیان، آلوئه ورا و عسل روی زخم های دهان

✔️ از طریق نی نوشیدنی های خنک بنوشید.

✔️ دهان خود را به طور مرتب با آب نمک شست و شو دهید.

اما در برخی موارد درمان زخم دهان و زخم زبان و مشکلاتی مثل پریودنتیت، بیماری لثه، لکوپلاکیا، زبان سیاه مودار، آبسه، آفت، زبان جغرافیایی، برفک و زخم های سرطانی دهان حتما نیاز به مراجعه دندانپزشک متخصص آسیب های دهان و دندان دارند.

دکتر سمانه شیرانی متخصص آسیب های دهان و دندان

این نوشته رو دوست داشتید؟

[wp_ulike]
به اشتراک گذاری بر روی facebook
اشتراک گذاری در فیسبوک
به اشتراک گذاری بر روی twitter
اشتراک گذاری در توییتر
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
اشتراک گذاری در لینکدین
به اشتراک گذاری بر روی telegram
اشتراک گذاری در تلگرام

طرح پرسش از دکتر

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مژده سه شنبه ۲ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید.حدود یک ماه پیش به علت جویدن ناخواسته یک تکه استخوان مرغ به دندانم ضربه خورد و همان لحظه درد شدیدی گرفت.(دندانی که بعد از دندان عقل قرار گرفته) .تا چند روز با اون قسمت دندان چیزی نخوردم و کم کم دردش از بین رفت.اما حس میکردم دندان بالایی به این دندون برخورد میکنه.اما به محض اینکه دوباره جویدین عادی رو انجام دادم درد برگشت. و در حالت عادی (غیر جویدن ) یک خارش شدید در لثه ام وجود داشت که خیلی اذیت میکرد. 15 تا آموکسی سلین خوردم که در همان روزهای اول اثر کرد و درد و خارش و از بین رفت و به راحتی غذا میخوردم. اما بعد از قطع آنتی بیوتیک ها متاسفانه درد و خارش برگشت. لثه م کمی قرمز است و به نظر میاد یک زخم( شبیه زخم هایی که سر سفید دارد و گاهی در داخل دهان پیدا میشوند و بعد از چند روز از بین میروند ) روی لثه ام است. لطفا راهنمایی میفرمایید
  1. تصویر کاربر مژده دوشنبه ۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   تصویرش
  2. تصویر کاربر مژده دوشنبه ۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   .
  3. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی سه شنبه ۲ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای ویزیت آنلاین اسم و فامیل بیمار همراه شماره ثابت و همراه شان و عکس از ضایعه دهانی به همراه یک ویس مبنی بر توضیح موارد زیر ۱-تاریخچه ضایعه ۲- اینکه آیا بیماری زمینه ای وجود دارد یا نه؟ ۳-آیا در نواحی دیگر بدن هم ضایعات وجود دارد یا خیر؟ ۴-سابقه مصرف سیگار و الکل وجود،دارد یا خیر؟ را به وات ساپ ۰۹۰۳۹۰۰۲۸۰۵ ارسال بفرمایید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ساینا دوشنبه ۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر دخترم ۶ سالشه داخل لب بالا پایینش قرمزی زخم مانند زده حدود ۵ روزه هرروز تعدادش بیشتر میشه مثل آفت سفید نیست روش قرمزه لب بالا ک پایین از داخل
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی دوشنبه ۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای ویزیت آنلاین اسم و فامیل بیمار همراه شماره ثابت و همراه شان و عکس از ضایعه دهانی به همراه یک ویس مبنی بر توضیح موارد زیر ۱-تاریخچه ضایعه ۲- اینکه آیا بیماری زمینه ای وجود دارد یا نه؟ ۳-آیا در نواحی دیگر بدن هم ضایعات وجود دارد یا خیر؟ ۴-سابقه مصرف سیگار و الکل وجود،دارد یا خیر؟ را به وات ساپ ۰۹۰۳۹۰۰۲۸۰۵ ارسال بفرمایید
 • تصویر کاربر ساقی دوشنبه ۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر من یه مدته روی زبونم جوش سفید دردناک میزنه و خیلی هم دیر خوب میشه بیشتر هم نوک زبونم هستش خیلی هم سعی میکنم چیز داغ نخورم اما نمیدونم دلیلش چیه ، دارویی هست که زود خوب بشه؟و اینکه دلیلش چیه
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی دوشنبه ۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای ویزیت آنلاین اسم و فامیل بیمار همراه شماره ثابت و همراه شان و عکس از ضایعه دهانی به همراه یک ویس مبنی بر توضیح موارد زیر ۱-تاریخچه ضایعه ۲- اینکه آیا بیماری زمینه ای وجود دارد یا نه؟ ۳-آیا در نواحی دیگر بدن هم ضایعات وجود دارد یا خیر؟ ۴-سابقه مصرف سیگار و الکل وجود،دارد یا خیر؟ را به وات ساپ ۰۹۰۳۹۰۰۲۸۰۵ ارسال بفرمایید
 • تصویر کاربر M دوشنبه ۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام یک مدتیه دهان و زبانم میسوزه رفتم دکتر گفتن از ریفلاکس معده هست فاموتیدین دادن چند روزی استفاده کردم خدا رو شکر بهتر شدم ولی انتهای زیر زبان سوزش داره ممکنه برای ریفلاکس باشه یا از استرس گاهی انتهای گلوم هم میسوزه
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی دوشنبه ۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای ویزیت آنلاین اسم و فامیل بیمار همراه شماره ثابت و همراه شان و عکس از ضایعه دهانی به همراه یک ویس مبنی بر توضیح موارد زیر ۱-تاریخچه ضایعه ۲- اینکه آیا بیماری زمینه ای وجود دارد یا نه؟ ۳-آیا در نواحی دیگر بدن هم ضایعات وجود دارد یا خیر؟ ۴-سابقه مصرف سیگار و الکل وجود،دارد یا خیر؟ را به وات ساپ ۰۹۰۳۹۰۰۲۸۰۵ ارسال بفرمایید
 • تصویر کاربر M دوشنبه ۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام یک مدتیه دهان و زبانم میسوزه رفتم دکتر گفتن از ریفلاکس معده هست فاموتیدین دادن چند روزی استفاده کردم خدا رو شکر بهتر شدم ولی انتهای زیر زبان سوزش داره ممکنه برای ریفلاکس باشه یا از استرس گاهی انتهای گلوم هم میسوزه
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی دوشنبه ۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای ویزیت آنلاین اسم و فامیل بیمار همراه شماره ثابت و همراه شان و عکس از ضایعه دهانی به همراه یک ویس مبنی بر توضیح موارد زیر ۱-تاریخچه ضایعه ۲- اینکه آیا بیماری زمینه ای وجود دارد یا نه؟ ۳-آیا در نواحی دیگر بدن هم ضایعات وجود دارد یا خیر؟ ۴-سابقه مصرف سیگار و الکل وجود،دارد یا خیر؟ را به وات ساپ ۰۹۰۳۹۰۰۲۸۰۵ ارسال بفرمایید
 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  با سلام شب بخیر در دیواره داخلی دهان تقریبا کنار لب یه زخم مختصر دارم که اگر از ویتامین ب۱ یا مولتی ویتامین استفاده میکنم خوب میشه اما اگر سه یا چهار روز اونو مصرف نکنم مجدد احساس سوزش دیواره داخلی دارم به خصوص اگر غذا کمی ترش باشه با زبان یه برآمدگی در نقطه مربوطه حس میکنم گاهی گوشه لبم قارچی میشه که فکر کنم بر اثر بزاق دهان در هنگام خواب پیش میاد اما در این حالت هم ویتامین ب ۱ خیلی کمکم میکنه لطفا راهنمایی بفرمائید چه کنم ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای ویزیت آنلاین اسم و فامیل بیمار همراه شماره ثابت و همراه شان و عکس از ضایعه دهانی به همراه یک ویس مبنی بر توضیح موارد زیر ۱-تاریخچه ضایعه ۲- اینکه آیا بیماری زمینه ای وجود دارد یا نه؟ ۳-آیا در نواحی دیگر بدن هم ضایعات وجود دارد یا خیر؟ ۴-سابقه مصرف سیگار و الکل وجود،دارد یا خیر؟ را به وات ساپ ۰۹۰۳۹۰۰۲۸۰۵ ارسال بفرمایید
 • تصویر کاربر هما پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر باایمان و وظیفه شناس که وقت گرانقدر خودتون رو در اختیار عامه میگذارید انشالله هرچه خیر و صلاح شماست خدا عنایت بفرمایند من لثه هام زخم شدن خیلی عمیق دندان‌هام دارن شل و لق میشن خیلی استرس زیبایی دندان رو دارم و از طرفی از درمان های پزشکی هم میترسم لطفا راه کار سریع الاجابه معرفی کنید سپاس گذارم
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)
   مراجعه به متخصص لثه و انجام پیوند لثه
 • تصویر کاربر ریحانه یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید خواهر کرونا گرفته و ۱۲ روز هست که در بیمارستان بستری هست بیماری ام اس هم داره دهن درد شدیدی داره دکتر براش یه قطره تجویز کرده بود که فایده نداشت و حالا دوباره براش پماد تریادنت تجویز کرده میخواستم بدونم برای اینکه بتونه غذا بخوره آیا این پماد خوبه یا چیز بهتر معرفی میکنید تا زود خوب بشه ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای ویزیت آنلاین اسم و فامیل بیمار همراه شماره ثابت و همراه شان و عکس از ضایعه دهانی به همراه یک ویس مبنی بر توضیح موارد زیر ۱-تاریخچه ضایعه ۲- اینکه آیا بیماری زمینه ای وجود دارد یا نه؟ ۳-آیا در نواحی دیگر بدن هم ضایعات وجود دارد یا خیر؟ ۴-سابقه مصرف سیگار و الکل وجود،دارد یا خیر؟ را به وات ساپ ۰۹۰۳۹۰۰۲۸۰۵ ارسال بفرمایید
 • تصویر کاربر اعظم یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام. خانم ۳۹ ساله، زیر زبانم که حالت شیار داره، زخم شده. چرا ؟
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای ویزیت آنلاین اسم و فامیل بیمار همراه شماره ثابت و همراه شان و عکس از ضایعه دهانی به همراه یک ویس مبنی بر توضیح موارد زیر ۱-تاریخچه ضایعه ۲- اینکه آیا بیماری زمینه ای وجود دارد یا نه؟ ۳-آیا در نواحی دیگر بدن هم ضایعات وجود دارد یا خیر؟ ۴-سابقه مصرف سیگار و الکل وجود،دارد یا خیر؟ را به وات ساپ ۰۹۰۳۹۰۰۲۸۰۵ ارسال بفرمایید
 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  با سلام
  امروز در انتهای زبانم متوجه چندین بر آمدگی قرمز رنگ (شبیه جوش) شدم
  این بر آمدگی ها هیچگونه دردی ندارند
  آیا این موضوع مهمی است و نیاز به پیگیری دارد؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی دوشنبه ۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای ویزیت آنلاین اسم و فامیل بیمار همراه شماره ثابت و همراه شان و عکس از ضایعه دهانی به همراه یک ویس مبنی بر توضیح موارد زیر ۱-تاریخچه ضایعه ۲- اینکه آیا بیماری زمینه ای وجود دارد یا نه؟ ۳-آیا در نواحی دیگر بدن هم ضایعات وجود دارد یا خیر؟ ۴-سابقه مصرف سیگار و الکل وجود،دارد یا خیر؟ را به وات ساپ ۰۹۰۳۹۰۰۲۸۰۵ ارسال بفرمایید
درحال دریافت اطلاعات
زنبیل خرید
پرسش از دکتر