مشاوره پزشکی

 • تصویر کاربر سهند جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  برای جلوگیری از زیانهای جیوه موجود در امالگام آیا به صلاح است که دندانهای پر شده موجود با انواع بی ضرر تعویض شود؟ نام مواد بی ضرر جایگزین چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 6 روز پیش)

   سلام، امروزه یکی از گزینه های جایگزین استفاده از کامپوزیت هاست. شما می توانید در این مقاله :  پر کردن دندان . مزایا و معایب پرکردن دندان با آمالگام و کامپوزیت را مطالعه کنید.

  2. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 6 روز پیش)

   سلام، امروزه یکی از گزینه های جایگزین استفاده از کامپوزیت هاست. شما می توانید در این مقاله :  پر کردن دندان . مزایا و معایب پرکردن دندان با آمالگام و کامپوزیت را مطالعه کنید.

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۱۵ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید من حدودا دو هفته پیش دندون درد شدیدی گرفتم و به دندون پزشکی مراجعه کردم که دکتر بعد از معاینه گفت عصب کشی باید بشه بعد پر بشه بعد از دو مرحله عصب کشی و پر کرد بعد از پر کردن دندون درد شدیدی گرفتم دکتر گفت تا دوسه روز عادیه اما باز قط نشد بعد از پنج روز باز مراجعه کردم بعد از عکس گرفتن معلوم شد که مواد رفته تو لثم یعنی از زیر دندون اومده تو گوشتم بعد گفت مشکل خواستی نداره الان دردش یکم کمتر شده ولی بعضی اوقات مخصوصا شبها خیلی اذیتم میکنه مثه نبض میزه میخواستم بدون اون موادی که اومده تو گوشت لثم مشکلی ایجاد میکنه یا به مرور خوب میشه با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی سه شنبه ۱۵ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام لطفا عکس دندان تان را ارسال کنید تا اظهار نظر کنم

 • تصویر کاربر کاملیا سه شنبه ۱۵ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر، خسته نباشین. من پسرم 12 سالشه، پارسال یکی از دندون های آسیابش رو پر کردیم، به آمالگام حساسیت داشت و توی لپش زخم شد. الان یه دندون دیگه اش هم پوسیدگی داره. شما با چه موادی پر می کنید دندونش رو؟ الان که زخمش خوب شده، احتیاجی هست اون پرشدگی رو با آمالگام رو تعویض کنیم؟
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی سه شنبه ۱۵ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام با مواد همرنگ دندان یا کامپوزیت باید پر کنیم و برای دندان پر شده با آمالگام بهتر هست اون هم تعویض بشه و با کامپوزیت جایگزین شه

 • تصویر کاربر مریم سه شنبه ۱۹ آذر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.۵تادندان پرشده باآمالگام دارم والان۴تادندان دیگه نیازبه پرکردن دارم.شنیدم بیشتراز۸تاآمالگام خطرداره برای سلامتی‌.ازطرفی دکترگفته چون دندونای عقب بهتره آمالگام پربشه.من چیکارکنم؟لطفاراهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی سه شنبه ۱۹ آذر ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام اگر دندانها نزدیک عصب نباشند با کامپوزیت پر شوند بهتر است ولی اگر نزدیک عصب باشند کامپوزیت دندان را حساس میکند به همین دلیل امالگام توصیه میشود. در مورد ضرر امالگام این در حد فرضیه است.به توصیه دندانپزشکتان عمل کنید چون ایشان از نظر فنی کاری که به صلاح شماست پیشنهاد میدهند.

 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من داخل دهانم یسری دون دون هست میخواستم ببینم اینا چیه
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 5 ماه پیش)

   خدمتتون در تماسی که داشتید عرض کردم تشریف بیارید مطب

درحال دریافت اطلاعات
زنبیل خرید