مشاوره پزشکی

رنگ لومینر دندان - پرسش ۸

 • تصویر کاربر Neli.sa سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( ۱ سال پیش) تعداد بازدید: ۹۹ لمینت
  خسته نباشید خانم دکتر، من شنیدم لومینر دندان رنگش سفید کامل نمیشه، یه مقدار زردی داره، درسته؟ کامپوزیت خیلی مصنوعیه دوست ندارم ولی نمیخوام زرد بشه دندونام. لطفا راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر سمانه شیرانی سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( ۱ سال پیش)

   با سلام لومینرزها در واقع لمینیت های دندانی هستند که ضخامت بسیار نازکی دارند و آسیب کمتری به دندان زیرین وارد می‌کند قاعدتاً به خاطر ضخامت نازکی که دارند رنگ دندان زیر این رو بیشتر از لمینیت های معمولی ممکن است نشان دهد ولیکن بستگی به رنگ انتخابی برای لومینرز دارد اگر رنگ بلیچ و سوپر بلیچ انتخاب شود این زردی که مطرح می نماید ،مشخص نمی شود .
   از نظر من اگر کسی فقط به قصد سفید کردن دندانهای خود قصد درمان زیبایی دارد توصیه بنده انجام درمان بیلچینگ یا سفید کردن دندان می باشد اما اگر غیر از زردی دندانها فرم دندان‌ها را نیز می‌خواهد تغییر دهد باید سراغ درمان‌های مثل ونیر، لمینیت و یا لومینر بروید.
   ونیر کامپوزیتی روی دندان یک لایه کامپوزیت دندانی قرار می‌گیرد و دندانپزشک با توجه به مهارت خود دندانهارو یک فرم و یک شکل و یک رنگ می کند‌. لمینیت دندان تراش مختصری می خورد و قالب گیری از بیمار انجام میشود و در جلسه بعد لابراتوار لمینیت ها را آماده کرده و دندان پزشک بر روی دندان می چسباند. لومینیرز درمانی هست که بدون تراش دادن دندان ها لمینت های سرامیکی ساخته می شود و روی دندان قرار می گیرد.
   متشکرم

زنبیل خرید