مشاوره پزشکی

تعویض آمالگام به کامپوزیت - پرسش 2

 • تصویر کاربر آرین سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 4 ماه پیش) لمینت
  سلام خانم دکتر، من خیلی سال پیش که دندان آسیابم رو پر کردن، با آمالگام پر کردند، میخوام امسال دندان های جلو رو کامپوزیت کنم، داشتم فکر میکردم اگر دندان های عقبی هم سفید بود خیلی قشنگ تر می شد. امکانش هست دندان های عقبی رو دوباره با کامپوزیت پر کرد؟ توصیه شما چیه؟
  1. تصویر کاربر سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام در مورد جایگزینی ترمیمهای آمالگام با ترمیم های کامپوزیت( مواد همرنگ دندان) هیچ مشکلی وجود ندارد چون این دو ماده ترمیمی هر دو مواد بسیار خوبی هستند خصوصا نسل های جدید انها که الان در بازار موجود هستند .
   تنها چیزی که باعث تفاوت در کاربرد این دو ماده در ترمیم دندانها میشود، شرایط دندانی است که نیاز به ترمیم دارد. توصیه من به شما می کنم این است که یک عکس کامل از دندانهای خلفی بگیرید و سپس دندانپزشک معاینه کند. دندان‌هایی که نزدیک به عصب دندان یا بهتره بگویم نزدیک به پالپ دندان نیست پر کردگی امالگام با کامپوزیت جایگزین شود ولی دندان‌هایی که ترمیم های انها عمیق است به صورتی که نزدیک عصب دندان هستند و حتی کف بندی هم شده اند، توصیه برای تعویض امالگام و جایگزینی آنها با کامپوزیت نمی‌کنم. کامپوزیت منظورم همان مواد همرنگ است. بخاطر اینکه دندان به شدت حساس میشود و مقاومتی که آمالگام ایجاد میکند در برابر نیروهای جویدن در دندانهایی با تخریب وسیع کامپوزیت ایجاد نمیکند.
   پس اگر مدنظر شما فقط زیبایی باشد به نظرم این کار منطقی نیست ولیکن اگر هدفتان این باشد که در کنار زیبایی، دندانهای خلفی هم دچار مشکل نباشند بهترین کار اینه که این تصمیم را بر عهده دندانپزشک بگذارید که خدمتتون توصیه میکند که کدام دندانها را با کامپوزیت جایگزین کنید و کدام دندانها را با کامپوزیت جایگزین نفرمایید متشکرم

ملاقات حضوری

تماس مستقیم با دکتر

همه روزه از ساعت 16 تا 20 شب آماده ویزیت بیماران محترم در مطب می باشند. آدرس: تهران، پاسداران گل نبی پلاک ۵۴ طبقه ۳ واحد ۹

photo_112019-04-05_00-39-25
دندان پزشک متخصص آسیب شناسی دهان و دندان

کلینیک دندان پزشکی دکتر سمانه شیرانی با هدف ارائه بهترین خدمات  راه اندازی شده است. در این کلینیک خدمات جامع دندانپزشکی همراه با پیشرفته ترین تکنیک های دندان پزشکی ارائه می گردد.

ساعات حضور در مطب

 • شنبه ۱۴ الی ۱۹
 • یکشنبه ۱۴ الی ۱۷
 • دو شنبه ۱۴ الی ۱۸
 • سه شنبه ۱۵ الی ۱۹
 • چهار شنبه ۱۵ الی ۱۹
تمامی حقوق برای دکتر سمانه شیرانی محفوظ می باشد | شرکت طراحی سایت تخصصی همیار سیستم
زنبیل خرید